Isırgan Otunun Faydaları ve Zararları

Kasım 18, 2017 0 Yazar: halilb
ısırgan otu fotoğrafıIsırgan otu her derde deva tabir edilen bir bitkidir. Isırgan otunun faydaları ve zararları konusunda faydaları oldukça fazla olduğu gibi zararlarıda nadiren olabilmektedir. Isırgan otunun en bilinen kullanım alanları tohumu ve yapraklarıdır. 100 gram ısırgan otunun kalori değeri yaklaşık olarak 41kcal değerindedir. Isırgan otunun faydaları ve zarararları en önemlisi akciğer kanserine karşı önleyici olmasıdır. Isırgan otunun hem dişisi hem de erkeği bulunmaktadır. Bu yazımızda faydalarivezararlari.com olarak sizlere ısırgan otunun faydaları ve zararları konusunu ele alacağız.
Isırgan otunun faydaları:
 1. Akciğer kanserine karşı önleyicidir. Eğer akciğğer kanserine yakalanmış ise kaynamış bir bardak klorsuz su içerisine bir tutam ısırgan otu ve bir tutam ebegümeci atıp 5 dakika kısık ateşte kaynattıktan sonra tüketeceksiniz.
 2. Romatizmalara iyi gelir. Isırgan otu kürü hem bölgedeki ödemi alır hem de ağrınızı giderir. Bir tutam ısırgan otunu kaynamakta olan bir bardak klorsuz su içerisine atın 5 dakika kaynatın ve ısırgan otunu tülbent içerisine koyun ve romatizmalı bölgenizde bekletin.
 3. Kepekleri saçınızdan atar. Saçlara parlaklık ve canlılık katar. 2. maddede verdiğimiz kür tarifini uygulayın ve ısırgan otu suyunu saçlarınıza uygulayınız.
 4. Şeker hastalığına karşı koruyucudur.
 5. Arthiritisi engelleyicidir.
 6. Kıl dönmelerinden kaynaklanan kuyruk sokumundaki iltihaplara iyi gelir. 2. maddede verdiğimiz kürü yine tülbent ile kuyruk sokumuna uygulayınız.
 7. Anal fissür ve fistül şikayetlerine şifa kaynağıdır. 2. maddede verdiğimiz kür tarifini aynı şekilde makat çatlağınıza uygulayınız.
 8. Adet dönemindeki kadınların yaşadığı kasık ağrılarına ısırgan otu tüketmek faydalıdır.
 9. Sindirim sistemine iyi gelmektedir.
 10. Soğuk algınlığına karşı iyi gelmektedir.
 11. Alerjilere karşı direnç kazandırmaktadır.
 12. Vücutta ki kanı temizlemektedir.
Isırgan otunun zararları:
 • Isırgan otunun zararları olarak terleme görülebilir.
 • Isırgan otu mide ağrılarına veya farklı mide sorunlarına yol açabilir.
 • Cilt üzerine uygulandığında ciltte yanma, kızarıklık, alerjik reaksiyonlara veya farklı cilt rahatsızlıklarına yol açabilir.
Etiketler: ısırgan otu faydaları ve zararları, ısırgan otunun faydaları, ısırgan otunun zararları, ısırgan otunun faydaları ibrahim saraçoğlu, ısırgan otunun faydaları ve zararları, ısırgan otu çayı faydaları

Bu gönderi ne kadar faydalı?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.