Çörek Otu Yağı Faydaları ve Zararları?

Çörek Otu Yağı Faydaları ve Zararları?

Ağustos 25, 2018 0 Yazar: admin
Çörek Otu Yağı Fotoğrafı
Çörek Otu Yağı Faydaları ve Zararları?

Bu yazımızda çörek otu yağı faydaları ve zararları araştıranlar için çörek otu faydaları ve çörek otu zararları liste halinde sıraladık.

Çörek Otu Yağı Faydaları

Çörek otu, içerdiği mineral ve vitaminler bakımından zenginliğiyle insan sağlığına büyük fayda sağlıyor. Bunlardan en önemlileri ise,
 • Çörek otu faydaları denildiğinde akla ilk gelen şifalar, bronşit, alerji, artrite, astım, romatizma  vb hastalıklara zırh gibi gelmektedir. Kan şekeri düşürmekte birebir olan çörek otu aynı zamanda ürik asit azaltmaktadır.
 • En önemli fayydalarından biriside sindirim sistemini düzenleyerek mide ve bağırsak rahatsızlıklarına muazzam faydası vardır. Kabıza ve mide problemlemlerini giderir. 
 • Sedef hastalarının vücudunda kalan hasarları iyileştirmesi bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
 • Şeker hastalığı olan farelerde etkisini gösterdiği bilimsel testlerde gözlemlenmiştir. 
 • Kolon kanseri ve daha birçok kanseri engellediği gözlemlenmiştir..
 • Çörek otu yağı faydaları arasında diğer bir özellik ise vücuda direnç  vermesidir.
 • Çörek otu yağı cilde faydaları denildiğinde akla ilk gelen çilt kırışıklıklarını giderirken ciltte meydana gelen lekeleri de azaltabilmektedir.
 • Çörek otu yağı saç bakımında nasıl kullanılır diye merak edenlere ise çörek otu yağı saç bakımında kullanıldığında saç köklerini güçlendirir ve saçlara canlılık verir.

Çörek otu yağı aç karnına mı içilir tok karnına mı? sorusunun cevabı ie; çörek otu yağı hergün aç karnına bir yemek kaşığı içilir. 

Çörek Otu Yağı Zararları

Çörek otu yağı yan etkileri diğer besin maddeleri gibi aşırıya kaçıldığında görülmektedir. Nadirende olsa hamile bayanların kullanması, ağrı kesici ve antibiyotik ilaçları ile kullanulması ciddi sorunlar doğurabilektedir.
İşte çörek otu yağı zararları;
 1. Tansiyonu düşük olanlar ve idrara çıkma sorunu olanlar dikkat etmelidir. Sebebi ise idrar söktürücü ve tansiyon düşürücü olmasıdr.
 2. Aşırıya kaçınıldığında böbreklere ve karaciğere zarar verebilir.
 3. Özellikle de kan şekeri rahatsızlığı olan hastalar çok dikkat etmelidir.
 4. Aşırı tüketildiğinde, kabızlık, ciltte kaşıntı, kontakt dermatite, mide sorunu veya sindirim sistemi sorunu oluşturabilir. Çörek otu yağı cilde tavsiye edilen miktardan fazla miktarda veya fazla uzun sürede kullanılır ise cilt üzerinde tahrişe ve alerjiye neden olmaktadır.
Etiketler: çörek otu yağı faydaları, çörek otu yağı zararları, çörek otu yağı faydaları ve zararları, çörek otu yağı neye iyi gelir, çörek otu yağı aç karnına mı içilir tok karnına mı

Bu gönderi ne kadar faydalı?

Değerlendirmek için bir yıldıza tıklayın!

Ortalama Puan / 5. Oy Sayısı:

Bu gönderiyi ilk değerlendiren siz olun.